Sosyal Ajansim’ın Uluslararası üne sahip ödüllü yönetmeni

Erdem Çetinkaya

Mivafilm ve Prodüksiyon’un ve Sosyal Ajansim Medya Ve Haber’in kurucusudur.

Çetinkaya Atılım Üniversitesinde İng İşletme Yüksek Lisans eğitimi gördü. Ülkemizde ve Avrupa’da pek çok ünlü markanın reklam yönetmenliğini üstlendi. Dünyanın en büyük medya ajansı İstock’ta çalışmaları ödül aldı ve Getty Images’e özel davetle katıldı.

Erdem Çetinkaya Trt Gündem Ötesi Pelin Çift
Erdem Çetinkaya Trt’de Pelin Çift’in Konuğu

Başbakanımızın Kanal İstanbul Projesi nedeniyle gündeme getirdiği İnanlar İnşaat için Kanal İstanbul’u ve vizyonunu tanıtan bir tv reklamı hazırladı. Akabinde İhata hızlı tren projesini tanıtan bir reklam filmi ile devam etti.

Mili Savunma Bakanlığı-TAİ’de Atak Helikopterleri ve Anka’nın tanıtımı için Mivafilm’i seçenlerdendi.

Araştırmasını yaparak yönetmenliğini üstlendiği Altın Oran – Kutsal Gizemler belgeseller dizisi bir çok dile çevrildi ve tüm parçalarının izlenme sayısı sosyal medyada 7 dilde 40 milyonu aşarak dünyanın en çok izlenen İslam belgeseli oldu.

Arap Kraliyet ailesinin ilgisini çekerek, Arabistan Ankara Büyükelçiliğinde kabul gördü. Umre’de bölgede yakından araştırma yapma fırsatı buldu. Pek çok Ana Haberde ve Saba Tümer, Öteki Gündem gibi bir çok popüler programda konuk oldu.

Şifreler Programı Erdem Çetinlkaya
Şifreler Programı Erdem Çetinlkaya

Kabenin Sırrı ve Kutsal Gizemler kitapları D&R’da kendi dalında en çok okunanlar listesinde yer aldı. Yakında çıkacak olan “Erdem’le Keşfetmek”, “Büyük Türkiye Projeleri” ve İlhamlar-Şiir Kitabı’nın hazırlıklarına devam etmektedir. Yeni kitaplarını ücretsiz olarak verecektir.

ODTÜ Atom’da (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) seminer ve eğitimler veren yönetmen daha sonra burada dünya’nın ilk yönlendirilebilir film teknolojisi olan “cinegame” isminin verildiği teknolojiyi üretti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir